Płyn do e-papierosa (olejek do e-papierosa) popularnie zwany liquidem – to specyfik, którego składowi chcemy przyjrzeć się bliżej w dzisiejszym wpisie. Branża e-papierosów oferuje najróżniejsze kompozycje aromatyczne do e-palenia. Jak pisaliśmy już wcześniej, zasadniczo dzielą się one na te z nikotyną lub takie, w których nikotyna jest nieobecna. Co zwykle wchodzi w skład płynu do e-papierosa? Odpowiadamy.

  • Nikotyna (w liquidach ją zawierających) – to najczęściej ona sprawia, że sięgamy zarówno po zwykłe papierosy, jak też e-papierosy. Warto mieć jednak na uwadze, że nikotyna w liquidzie – oczyszczona i podana w bezpiecznym stężeniu, na poziomie od 0% do maksymalnie 3,6% – jest zupełnym przeciwieństwem nikotyny syntetycznej, obecnej w tradycyjnych papierosach.

  • Substancje tworzące charakterystyczną „mgiełkę” – glikol propylenowy (PG, Propylene Glycol) lub gliceryna roślinna (VG, Vegetable Glycerol) – to składniki, dzięki którym inhalowana nikotyna zamienia się w charakterystyczną chmurę. Warto w tym miejscu zauważyć, że – w przeciwieństwie do dymu z tradycyjnych papierosów – nie powoduje ona negatywnych skutków związanych z tzw. biernym paleniem. To dobra wiadomość dla osób niepalących i jedna z zalet korzystania z e-papierosów.

  • Aromat – on nadaje liquidowi zapach. Możemy wybrać nie tylko aromaty do liquidów o zapachu tradycyjnego tytoniu, ale też inne najróżniejsze zapachy, zgodnie z naszymi preferencjami. Wybór jest naprawdę ogromny – owoce, guma balonowa, a nawet aromaty tak oryginalne jak na przykład crème brûlée. To sprawia, że możemy eksperymentować.

Innymi substancjami, które mogą, lecz nie muszą być obecne w liquidzie, są: woda, substancje zagęszczające czy też konserwujące. Warto zawsze przyjrzeć się składowi olejka do e-papierosa, by wiedzieć, co się kupuje, a przede wszystkim – zażywa. W naszej ofercie znajdują się liczne propozycje liquidów o wielu aromatach. Trzeba zdać sobie sprawę, że miłośników e-papierosów powoli zaczyna ograniczać tylko wyobraźnia.