Jedną z największych przyjemności, płynących z palenia e-papierosów jest, jak zgodnie twierdzą ich zwolennicy, uwalniający się razem z dymem subtelny aromat, który skutecznie niweluje charakterystyczny zapach tytoniu. Co na niego wpływa?

Skąd w e-liquidzie bierze się aromat?

Aromaty stosowane w e-papierosach to te same aromaty, które stosuje się w przemyśle spożywczym. Ich podstawowymi składnikami są związki organiczne oraz estry. Te, używane do e-papierosów, w przeciwieństwie do spożywczych, pozbawione są jednak olejów roślinnych, a także dwuacetyli, acetoiny oraz acetylopropioinin. Oleje roślinne uszkadzają grzałkę, natomiast działanie pozostałych związków, przyjmowanych w trakcie wdychania, nie zostało zbadane. Jeśli w e-liquidzie znajdzie się glikol propylenowy, możecie go używać bez obaw.

Które aromaty są najbardziej popularne wśród użytkowników?

Wśród użytkowników e-papierosów największą popularnością cieszą się smaki owocowe, takie jak truskawka, malina czy jabłko. Osoby, które wcześniej paliły zwykłe, mentolowe papierosy często wybierają aromat miętowy, a lubiące tradycyjny zapach papierosa, zapach tytoniu. W naszej bogatej ofercie znajdą Państwo także bardziej oryginalne smaki, takie jak smak coca-coli, aloesu, gumy do żucia, kaktusa czy lodowych cukierków.

Wybieraj e-liquidy tylko ze sprawdzonych źródeł

Pamiętaj, aby wybierać e-liquidy jedynie ze sprawdzonych źródeł. Płyny pochodzące od niesprawdzonych producentów mogą zawierać niebezpieczne substancje, takie jak na przykład arsen. Ponadto bardzo często faktyczna ilość nikotyny w nich zawartej znacząco różni się od tej, którą wskazuje producent na opakowaniu. E-liquidy z niesprawdzonych źródeł prowadzić mogą także do awarii i uszkodzenia papierosa, co może być niebezpieczne dla jego użytkownika.

Palenie e-papierosów jest mniej szkodliwe od palenia papierosów tradycyjnych, a ponadto mniej kosztowne. E-papieros sam w sobie stanowi ciekawy gadżet, będący symbolem nowoczesności i miejskiego stylu życia.