Palenie e-papierosów to stosunkowo nowa moda, która doskonale przyjęła się na rynku wyrobów tytoniowych. Metoda ta z początku używana była głównie jako alternatywa dla palaczy klasycznych papierosów, z biegiem czasu ewoluowała jednak w coś więcej, niż wyłącznie środek pomagający zwalczyć uzależnienie od tytoniu. Obecnie palenie e-papierosa to nie tylko sposób na zaspokojenie głodu nikotynowego – czynność ta, ze względu na różnorodne smaki liquidów i ich moce, podniesiona została do rangi hobby, a sprzęty te nierzadko stanowią oryginalny obiekt kolekcjonerski.

Od koloru do… smaku!

E-papieros, w porównaniu z jego klasyczną wersją, nie wytwarza w procesie użytkowania szkodliwych substancji smolistych, a chmura – mimo że duża i gęsta – nie drażni w żaden sposób dróg oddechowych osób przebywających w otoczeniu palacza. Wymienione zalety nie są jednak kluczowymi cechami decydującymi o popularności tej nowoczesnej metody palenia. Największą frajdą podczas używania e-papierosa jest bowiem eksperymentowanie ze smakowymi e-liquidami zamkniętymi wewnątrz kolorowych, designerskich butelek o różnych pojemnościach. Ekstrakty te z powodzeniem imitować mogą tradycyjne papierosy – wówczas najlepiej sprawdza się liquid tytoniowy lub taki z dodatkiem mentolu, lecz za kwintesencję palenia e-papierosów uważane jest próbowanie oryginalnych połączeń i kompozycji smakowych, w których produkcji firmy z tej branży nieustannie się prześcigają. 

Obecnie na rynku znaleźć można niepowtarzalne rodzaje e-liquidów, a ich nowe kompozycje najczęściej inspirowane są sezonowymi składnikami bądź nawet motywami z popularnych seriali! Szeroka oferta liquidów oraz ich mocy sprawia, że każdy użytkownik e-papierosa, pośród tysiąca kolorowych buteleczek, jest w stanie wybrać  co najmniej kilka ulubionych kompozycji. Rozkoszowanie się smakiem nie jest przeznaczone jednak wyłącznie dla palaczy, którzy za nieodzowny składnik papierosa uważają nikotynę. Vape branża oferuje bowiem także liquidy o zerowej zawartości tej substancji, zachowując przy tym oryginalny smak i konsystencję olejku!