Celem użytkowania e-papierosów jest nie tylko zapewnienie substytutu tradycyjnego papierosa osobom pragnącym rzucić lub ograniczyć palenie. Wraz z rozwojem technologii w konstrukcji e-papierosów pojawia się coraz więcej elementów mających podnieść wygodę i przyjemność ich użytkowania. Jednym z takich elementów są atomizery.

Rola drippera w e-papierosie

Najprostszy e-papieros składa się ze źródła zasilania, niewielkiego zbiornika na e-liquid nazywanego kartridżem oraz atomizera, którego zadaniem jest podgrzewanie e-liquidu. Taka budowa e-papierosa pozwala na łatwą i wygodną obsługę, która nie będzie miała tajemnic nawet dla tych z nas, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w tej tematyce.

Jeżeli zaś należymy do grona osób, które załapały już podstawy vapowania i są gotowe lepiej zagłębić się w temat, możemy przerzucić się na mody, czyli e-papierosy posiadające wbudowane atomizery. To właśnie pośród nich znajdziemy tzw. drippery (z ang. rebuildable dripping atomizer), znane też jako atomizery RDA. Urządzenie mające wbudowany dripper różni się od swojej klasycznej wersji tym, że nie posiada pojemnika na e-liquid do e-papierosa, przez co ten ostatni musi co parę zaciągnięć zostać skroplony na grzałkę.

Zaletą takiego rozwiązania jest znaczne podniesienie oddania mocy oraz smaku e-liquidu. Jeżeli więc nie przeszkadza nam fakt, że musimy pilnować regularnego zakraplania grzałki, znacznie zyskamy na jakości naszego vapowania. Ponadto usunięcie zbiornika z e-papierosa upraszcza jego konstrukcję, tym samym zmniejszając prawdopodobieństwo wystąpienia awarii lub uszkodzenia urządzenia w wyniku niepoprawnego użytkowania. Wynikającą z tego dodatkową zaletą jest fakt, że ze względu na brak pojemnika e-papieros ma wiele miejsca na pomieszczenie grzałek, a jego budowa znacznie ułatwia nam dostęp do systemu.

E-papierosy wyposażone w atomizer typu RDA są oferowane przez producentów w licznych i zróżnicowanych wariantach – dzięki temu każdy z nas bez problemu znajdzie wśród nich urządzenie idealnie odpowiadające jego upodobaniom.