Jeśli lubisz smak nikotyny, ale odrzuca cię już od zwykłych papierosów, spróbuj… e-papierosa! Nie tylko zaoszczędzisz finansowo, lecz także przyniesiesz ulgę swoim płucom. Palenie e-papierosów jest bowiem mniej szkodliwe. Co więcej, e-papieros stanowi obecnie modny, ciekawy gadżet. Jak i co jednak palić, aby nie narazić się na niebezpieczne skutki? Dlaczego zaopatrywanie się w e-liquidy, czyli w specjalne płyny do e-papierosów, zawierające nikotynę i inne pochodne substancje, jedynie w sprawdzonych miejscach jest tak ważne?

W e-liquidzie z nieznanego źródła mogą znajdować się trujące substancje

Nie tak dawno Polskę obiegła informacja o liquidzie od nieznanego producenta, w którym znaleziono arsen. Jest to pierwiastek, który, przyjmowany w dużych ilościach, prowadzi do zatrucia organizmu, objawiającego się zaburzeniami ze strony układu nerwowego, podrażnieniem żołądkowo-jelitowym i obniżeniem ciśnienia. W drastycznych przypadkach może pojawić się krwiomocz i żółtaczka.

Niesprawdzone płyny uszkadzają elektronicznego papierosa

Płyny z nieznanego źródła stanowią także zagrożenie dla samego urządzenia. Może ono przestać prawidłowo działać. Pojawiają się wówczas awarie, groźne dla użytkownika e-papierosa. Zmniejsza się także komfort jego użytkowania. Płyn na przykład wypływa z papierosa, brudząc dłonie. Zaopatrując się w naszym sklepie, możesz mieć pewność, że e-liquid o owocowym aromacie pochodzi ze sprawdzonego źródła, a ty będziesz w pełni usatysfakcjonowany jego smakiem!

E-liquid z nieznanego źródła mają inną faktyczną zawartość nikotyny niż deklarowana

Największym jednak zagrożeniem, płynącym z używania e-liquidów z niepewnego źródła, jest możliwość wdychania większych ilości nikotyny niż jej ilość, zadeklarowana na opakowaniu. Tymczasem to właśnie ona określa rodzaj kupowanej przez klientów substancji, czyli płynów o mocy 6 do 24. Bardzo często nierzetelni producenci podają na opakowaniu inne stężenie nikotyny od faktycznego, przy czym różnice te sięgają nawet 10%. Zdarza się, że próbka z faktycznym stężeniem nikotyny wynoszącym 20 mg/ml, posiada wartość deklarowaną na poziomie12 mg/ml.

Kupowanie zatem e-liqidów wyłącznie ze sprawdzonych źródeł ma olbrzymie znaczenie dla twojego zdrowa i bezpieczeństwa. Pamiętaj, aby wybierać jedynie te wyprodukowane w UE, spełniające wymogi Dyrektywy Tytoniowej.