Czy są coś warte? – Gumy, pastylki czy też plastry nikotynowe …

Niemal każdy czynny palacz w swoim życiu obejrzał mnóstwo reklam, które zachęcały go do zastosowania rewolucyjnych środków zastępczych, dzięki którym mógłby w stosunkowo krótkim czasie rzucić palenie. Gumy, pastylki czy też plastry nikotynowe, to tylko przykłady takich produktów. Wydaje się jednak, że wciąż największą popularnością wśród palaczy cieszą się

e-papierosy. Są one nie tylko doskonałą alternatywą dla wszelkiego rodzaju produktów zastępczych, ale kształtem przypominają też tradycyjny papieros, dzięki czemu są też wizualną namiastką klasycznego papierosa. Wielu specjalistów podkreśla, że aby elektroniczny papieros był skuteczny, powinien on dostarczać do organizmu palacza określoną ilość nikotyny, czyli podstawową substancję, która znajduje się w każdym tradycyjnym papierosie. W przypadku
e-papierosów ważny jest sam płyn, czyli inaczej mówiąc tak zwany e-liquid. To właśnie on zawiera między innymi nikotynę, zaś po podgrzaniu zmienia swój stan skupienia na lotny i może być wdychany.

Współcześniee-liquidy wytwarzane są na całym świecie, zaś ich producenci wielką uwagę przywiązują do samego procesu produkcji. Dodatkowo, wiele firm dystrybuując płyny na europejski rynek przestrzega w tym zakresie surowych norm Unii Europejskiej i do produkcji używa tylko specjalnie wysegregowanych substancji i składników. Dzięki temu ostateczny produkt, czyli e-liquid jest w pełni bezpieczny dla użytkownika. W procesie produkcji płynów, istotną rolę ogrywa końcowy smak samego e-liquidu. Musi być wyrazisty i intensywny, co wiąże się z dostarczeniem palaczowi przyjemności z procesu e-palenia. Z uwagi na ten fakt, większość producentów wytwarza e-liquidy w rozmaitych liniach smakowych, wybierać można zarówno spośród smaków owocowych, jak i ziołowych. Coraz większą popularnością cieszą się też te imitujące aromat i smak rozmaitych napoi oraz alkoholów. Wszystko po to, aby konsument zakupujący e-papieros mógł skutecznie walczyć z nałogiem.

Proces produkcji e-liquidów obejmuje także zróżnicowanie płynów pod względem zawartości nikotyny. Producenci dbają, aby ilość tej substancji była dostosowana do potrzeb indywidualnego klienta i etapu, na którym znajduje się rzucając palenie. Dzięki temu e-papierosy napełniane mogą być zarówno płynem o niskim stężeniu nikotyny, jak i płynem w którym stężenie nikotyny jest większe.

Wszystkie papierosy elektroniczne wykorzystują e-liquidy. Te, aby jednak były w pełni bezpieczne, muszą być zamknięte w odpowiednich butelkach. I w tym przypadku firmy produkujące i dystrybuujące płyn zadbały o bezpieczeństwo konsumentów. Wszystkie e-liquidy są transportowane w specjalnie przygotowanych opakowaniach, w tym choćby atomizerach trwałych na uszkodzenia. Dzięki temu e papierosjest napełniany przez użytkownika płynem jakościowym i o określonych parametrach chemicznych, które są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych papierosów.