Elektroniczne papierosy zostały stworzone z myślą o palaczach, którzy poszukują nowych rozwiązań i są otwarci na alternatywne formy dostarczania do organizmu nikotyny. Śmiało można powiedzieć, że nikotynizm od pewnego czasu nabrał nowoczesnego charakteru. Palacze na cały świecie zamieniają swe stare, tzw „analogowe” papierosy na urządzenia, które ograniczają nieprzyjemny zapach i są bezpieczne dla otoczenia i zdrowe dla nich samych.

Potwierdzeniem jest tu brak zakazu e-palenia e-papierosa w miejscach publicznych. Ogromne poczucie wolności, jakie gwarantuje nam e-papieros, dla wielu jest najważniejszym argumentem skłaniającym do zakupu tego elektronicznego produktu. Kolejną zaletą staje się z pewnością cena. Porównując koszt palenia tradycyjnych produktów, e papieros jest tańszy. Największy wydatek związany jest z jednorazowym nabyciem urządzenia, którym palacz może się cieszyć nawet przez cały rok, wyposażając się tylko w e-liquid.

Płyny, które stanowią główny składnik e papierosów, dostępne są w wielu rozmaitych wersjach smakowych. To bardzo urozmaica nasz nałóg. Elektroniczny papieros może być także szansą na całkowite porzucenie palenia. Wystarczy w pewnym sensie oszukać nasz organizm podając mu e liquid pozbawiony nikotyny, a e-palenie nie ma wówczas nic wspólnego z utratą zdrowia. Warto wspomnieć, że tradycyjny posmak papierosa pozostaje i wciąż mamy wrażenie zażywania nikotyny.

Używanie elektronicznych papierosów może więc być wyłącznie przyjemną czynnością, w której nie będzie nic ze złośliwego nałogu. E-papieros, to zatem prawdziwa rewolucja.