Elektroniczne papierosy zyskują na świecie coraz większą popularność. Nawet zagorzali palacze porzucają stare przyzwyczajenia i zamieniają tradycyjne papierosy na elektroniczne. Na czym polega ich fenomen? W czym elektroniczny papieros jest lepszy od standardowej cygaretki?

Korzyści zdrowotne:

E-papieros nie zawiera tlenku węgla, w związku z czym do organizmu palacza nie trafiają substancje toksyczne, smoliste i tysiące innych na dodatek śmiertelnych związków. Proces opiera się na inhalacji parą. To doskonały ekwiwalent dla osoby, która nie jest w stanie rzucić palenia na stałe, a jednocześnie chce bardziej zadbać o swoje zdrowie (badania nad wpływem elektronicznego papierosa na nasz organizm jeszcze się nie zakończyły ale wszystkie dotychczasowe analizy mówią jasno, elektroniczny papieros nie zabija jak jego zwykły poprzednik).

Łatwość obsługi:

Obsługa e-papierosa nie jest skomplikowana. Raz-dwa razy w tygodniu napełniamy urządzenie specjalnym płynem do kartridża oraz okresowo doładowujemy akumulatorek, który odpowiada za prawidłowe działanie grzałki atomizera.

Oszczędność:
Koszt pełnego zestawu wynosi wprawdzie ok. 200 złotych, ale późniejsze wydatki są nieporównywalnie mniejsze niż w przypadku zwykłego papierosa. E papierosy powinny być napełniane e-liquidem kilkanaście razy w miesiącu (koszt ok. 30 zł). Wydatek w krótkim czasie nam się zwróci. E-liquidy są dostępne w różnych wersjach smakowych.

Wolność e-palenia:
E papieros nie wydziela śmiertelnej  woni i dymu, dzięki czemu użytkownicy mogą do woli e-palić w miejscach publicznych. W Polsce nie obowiązuje zakaz korzystania z e-papierosów.

Podsumowując, e-palenie ma przyszłość, co niebawem nas wszystkich zaskoczy.