Social media

Podpowiadamy, jak dbać o epapierosa

Do największych zalet epapierosów zaliczyć należy to, że – w przeciwieństwie do swoich klasycznych odpowiedników – są całkowicie wolne od ponad czterech tysięcy substancji rakotwórczych oraz o wiele skuteczniejsze w rzucaniu palenia niż np. tabletki czy gumy. Aby jednak w pełni cieszyć się epapierosem i móc kosztować najlepsze smaki olejków, należy o niego odpowiednio zadbać.

1. Regularna wymiana grzałek – należy pamiętać, że eksploatacja epapierosa, prowadzi do zużycia grzałki. Regularna wymiana tego elementu sprawi, że bez problemu utrzymasz odpowiedni smak liquidu i moc palenia . Szacuje się, że przy regularnym korzystaniu, grzałkę należy wymieniać co 1,5-2 tygodnie.
2. Dbaj o odpowiedni poziom liquidu – zbyt niski poziom liquidu w clearomizerze może prowadzić do jego uszkodzenia lub spalenia grzałek. Idealnie, jeżeli poziom olejku jest wyższy, niż dolnych otworów w grzałce epapierosa.
3. Regularnie czyść ustnik – jak powszechnie wiadomo, na powierzchni ustnika nagromadza się ogrom zanieczyszczeń, które mogą znacząco wpłynąć problemy z przepływem powietrza. Ustnik należy myć w ciepłej wodzie, bez dodatku detergentów.
4. Regularnie czyść gwint baterii – brudny gwint sprawia, że vapowanie staje się mniej ingresywne. Aby temu zapobiec, należy co jakiś czas przecierać go chusteczką higieniczną lub wacikiem kosmetycznym.
5. Przechowuj liquidy w zacienionych miejscach – wystawiony na działanie promieni słonecznych liquid, może znacząco stracić na swoich walorach smakowych. Mając to na uwadze, warto pamiętać, aby przechowywać go z dala od słońca, najlepiej w szafkach lub wnętrzu plecaka czy torby.