Jeśli pragniesz zacząć swoją przygodę z e-paleniem, powinieneś przyswoić sobie szeroką wiedzę na temat e-papierosów. Tylko wtedy dokonasz odpowiedniego zakupu urządzenia oraz e-liquidu w zależności od swoich potrzeb i preferencji.

Wybór jest ogromny. Producenci prześcigają się w kreowaniu nowych wizerunków e papierosów, kształtów, kolorystyce itd. Podobnie różnie przedstawia się ich cena. Jeśli jest w nas odrobinę estety, który czuje pewien sentyment do tradycji palenia analogowych papierosów, to również wśród e papierosów znajdziemy coś dla siebie. Najważniejsze jest jednak określenie naszej częstotliwości palenia oraz ilości dawniej wypalanych papierosów.

E-liquidy dostępne na rynku zawierają zróżnicowaną dawkę nikotyny, dostosowaną do indywidualnych potrzeb palaczy. Dużą zaletą jest fakt, że możemy samodzielnie ją sobie niwelować, aż do całkowitej redukcji nikotyny. Popularnie zwane „zerówki” to e liquidy pozbawione zupełnie nikotyny. Należy przy tym wspomnieć, że smakiem i aromatem nie różnią się od tych, w których stężenie nikotyny jest duże.

Czyżby zatem e papierosy były szansą dla osób, które marzą o rzuceniu palenia, a żaden z obecnych sposobów do tej pory im tego nie ułatwił? E papieros pozbawiony nikotyny może spełniać wyłącznie psychologiczną rolę i odpowiadać na potrzebę trzymania papierosa w dłoni oraz zaciągania się dymem. Nawet jeśli ten jest tylko bezbarwny i nieszkodliwy. Warto spróbować tej metody, jeśli wszystkie inne nas już zawiodły i pozbawiły złudzeń rzucenia palenia.